LKS Pogoń Ziemięcice - KS Concordia II Knurów: 1:0

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Ziemięcicach w sezonie 2015/2016 Pogoń zgarnęła komplet punktów. Nie obyło się jednak bez problemów. Okazało się bowiem, że na mecz nie dojechała trójka sędziowska. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, w takim wypadku należy wyznaczyć sędziów spośród osób obecnych na obiekcie. Po krótkich konsultacjach obu drużyn, spotkanie poprowadził Tomasz Kowalski. A Pogoń bardzo dobrze weszła w mecz. Po kilku minutach swoją sytuację miał Mateusz Roesner, jednak piłka minęła słupek bramki gości. Swoją okazję miała również Concordia, po zbyt lekkim podaniu do bramkarza obrońcy gospodarzy. Szczęście jednak dopisało w tej sytuacji Pogoni, która nie ograniczała się do obrony, a raz za razem starała się zagrozić bramce przyjezdnych. Robert Kasperidus powalczył na połowie Knurowa, wywalczył piłkę, ta trafiła do Oliwera Haitera, który przymierzył z dwudziestukilku metrów i ładnym strzałem pokonał bramkarza. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie Concordia starała się odrobić straty i kilka razy była naprawdę blisko. Swój dzień między słupkami miał jednak Sławomir Prus. Bronił tego dnia wszystko co zmierzało w kierunku bramki Pogoni, niejednokrotnie popisując się efektownymi paradami. A odkryta obrona gości narażała się na kontry. Swoje sytuacje mieli m.in. Mateusz Roesner i Grzegorz Szweda. Ten drugi był najbliżej zdobycia drugiego gola dla gospodarzy, piłka po przelobowaniu bramkarza odbiła się jednak za wysoko i przeleciała nad poprzeczką. I tak po emocjonującym meczu, Pogoń zdobyła pierwsze punkty w nowych rozgrywkach. Oby tak dalej!

A w następną sobotę drużyna z Ziemięcic uda się do Borowej Wsi na mecz z tamtejszą Burzą. Przeciwnik zdecydowanie niewygodny, miejmy więc nadzieję, że wynik będzie korzystny. Zapraszamy do towarzyszenia drużynie 29 sierpnia o godzinie 17:00.

Warto również wspomnieć, że w ten weekend drużyny pierwszy raz korzystały z nowego budynku szatni przy boisku. Debiut przebiegł pomyślnie, choć brak jeszcze całości wyposażenia. Będziemy informować kiedy wszystko będzie już na miejscu, łącznie z podjazdem dla osób niepełnosprawnych na boisko.

LKS Pogoń Ziemięcice - KS Concordia II Knurów: 1:0

Bramka: Oliwer Haiter